Google Chrome searchsnop virüsü nasıl temizlenir?

basit (1) 6 yıl önce sordu

Google Chrome'da arama sayfası düzgün görünüyor fakat arama yapınca

https//searchshopn.com/?a=gsp_microcosm_00_00&referrer=&type=ab595e29cf4d9226f1630f2dd096c29e&sdk_ver=1.1&q=banu

bu şekilde bir link çıkıyor ve sayfaya bağlanmıyor.

Chromium CCleaner'la bile silemedim.

Ne yapmalıyım?

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Anladığım kadarıyla bilgisayarınıza veya tarayıcı(lar)ınıza searchsnop adı verilen reklam virüsü bulaşmış.. Şuradaki yöntemleri deneyin öncelikle:

Searchsnop.do virüsü nasıl temizlenir?

candan (4301) 6 yıl önce cevapladı

Google Chrome searchsnop virüsü nasıl temizlenir? Adımları dikatle takip ederseniz kesin temizlenecektir

Başlat / çalıştırı açın bu dosya yolunu yapıştırın" %userprofile%\AppData\Local"

Google opera mozilla  klasörünü silin sıkıntı olmaz kayıtlı kısayolar ve şifreleriniz silinir yeniden girersiniz

"C:\Program Files (x86)\"    Google klesörünü silin Google chrome yeniden kurun

zemana anti malware 15 gün ücretsiz burdan indirin  tarama yaptırın

bilgisayarı yeniden başlatın.