Google Chrome şifreleri csv dosyasından içe aktarma - İçe aktar seçeneği yok (2020)

misty (556) 3 yıl önce sordu

Şifrelerimi csv dosyası olarak dışa aktardım ve şifreleri temizledim.

Ayarlar-Şifreler içe aktar seçeneği yok

Toplam 1 cevap

misty (556) 3 yıl önce cevapladı

3 yöntemle içe aktar seçeneğini görebilirsiniz

1.Yöntem

Adres çubuğuna chrome://flags yazın

Açılan ekranda arama çubuğuna password import yazın

Sonuçlarda gözüken password import'un yanındaki Default'a tıklayıp Enabled olarak ayarlayın

Sağ altta çıkan Relaunch'a tıklayıp tarayının yeniden başlatılmasını bekleyin

Adres çubuğuna chrome://settings/passwords yazın (Ayarlar-Şifreler i açar)

Kayıtlı şifreler yazısının karşısındaki 3 noktadan İçe aktar'a tıklayın ve Şifreler.csv dosyasını seçip şifreler eklenene kadar bekleyin

2.Yöntem(Eğer password import sonuçlarda gözükmediyse)

!!Her içe aktaracağınız zaman bunu tekrar yapmanız gerekir

Windows için

Başlat menüsüne cmd yazıp açın

Aşıdaki komutu kopyalayıp cmd üzerinde sağ tıklayıp yapıştırın ve enter'a basın

cd "\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application"

Daha sonra bu komutu yapıştırın ve enter'a basın

chrome.exe -enable-features=PasswordImport

Adres çubuğuna chrome://settings/passwords yazın

Kayıtlı şifreler yazısının karşısındaki 3 noktadan İçe aktar'a tıklayın ve Şifreler.csv dosyasını seçip şifreler eklenene kadar bekleyin

Mac

 Finder'i açın, Go'ya tıklayın, Utilities'e tıklayın

Terminal'i çift tıklayarak açın

Aşağıdaki kodu yapıştırın ve enter'a basın

/Applications/Google\ Chrome.app/Contents/MacOS/Google\ Chrome -enable-features=PasswordImport

Chrome otomatik olarak yeniden başlatılacak.

Adres çubuğuna chrome://settings/passwords yazın

Kayıtlı şifreler yazısının karşısındaki 3 noktadan İçe aktar'a tıklayın ve Şifreler.csv dosyasını seçip şifreler eklenene kadar bekleyin

3.Yöntem

!!Her içe aktaracağınız zaman bunu tekrar yapmanız gerekir

!!İşlemden önce en az bir şifre tarayıcıda kayıtlı olmalıdır (3 noktanın gözükmesi için)

Adres çubuğuna chrome://settings/passwords yazın

Kayıtlı şifreler yazısının karşısındaki 3 noktadan Şifreleri dışa aktar seçeneğine sağ tıklayıp incele 'ye tıklayın

Kodda hidden role yazan yerdeki hidden kelimesine çift tıklayın ve delete tuşuna basın ve sonrasında enter'a basın

Üç noktaya tıklayınca içe aktar seçeneği gözükecektir. Sayfandan çıkıp geri geldiğiniz de gözükmez. Yukarıdaki uyarıda dediğim gibi her şeyi baştan yapmanız gerekir.

misty 3 yıl önce

Bu rehber bugün bana yardımcı oldu kendime teşekkürler :)