Google Chrome tarayıcıda kayıtlı şifreleri Excel'e aktarma

misty (556) 4 yıl önce sordu

Şifreleri dışa aktar diyince her şey tek bir sütunda oluyor. site,link,kullanıcıadı,şifre şeklinde. bunları ayrı sütünlara nasıl ekleyebilirim.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Google Chrome'da tarayıcı satırına

chrome://settings/passwords

yazdıktan sonra Kayıtlı şifreler bölümünde hemen sağda üç noktayı tıkla ve dışa aktar seçeneğini seç. Bunu zaten yapmışsın ama bilmeyenler için eklemek istedim.

Bu sana uzantısı .csv olan bir dosya verir.  csv dosyası virgül ile ayrıltırışmış bilgi içerir.

Excelde bu dosyadı dığrudan açmayacaksın. Excel içinde Veri bölümünden Metin veya CSV'den seçeneğini seçeceksin. Daha sonra Chrome Şifreleri.csv dosyasını seçip al butonuna bas. Formatlı şekilde veriler karşına gelecektir.