Google Chrome telefon proxy bağlantı sorunu nasıl çözülür?

tazegul (1) 7 yıl önce sordu

Internet bağlantısında problem yok ama hiç bir siteye ulaşamıyorum bu sorun nasıl çözülür? Telefondaki google chrome? Vpn bağlandığında sorun olmuyor.

hakan 7 yıl önce

Telefonunuz Android mi IOS mu? Bir de bağlantınız wi-fi mi yoksa mobil ağ mı?

tazegul 7 yıl önce

Telefonum android. Mobil ağ kullanıyorum.

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Android cihazlarda monil ağ için proxy seçeneğini şu şekilde resetleyebilirsiniz:

  1. Ayarlar'a girin
  2. Mobil ağ ayarlarına dokunun.
  3. Erişim Noktası Adlarına dokunun.
  4. Seçili olan erişim noktasına dokunun (Avea, Turkcell, Vodafone gibi).
  5. Proxy bölümünde bir değer varsa silin. Yoksa yani ayarlanmadı yazıyorsa bir proxy değeri girilmemiş demektir.
  6. Yine aşağıda sunucu bölümünde tanımlanmadı yazıyorsa değer atamamış demektir.

VPN yazılmı bir şekilde bu ayarları değiştirmiş olabilir. VPN programı kaldırmayı ve tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

Android Google Chrome içinde bir proxy ayarı yok, doğrudan android proxy ayarlarını kullanıyor.