Google da bölgem Netherland oldu, Google.nl ye aktarıyor

ataberk11 (67) 7 yıl önce sordu

arkadaşlar şimdi ben *pshiphon 3* ile internete girdim.

onu kapattığımda bir baktım google türkiye yerine nederland olmuş (google.nl)

bunun çözümü nedir?

Toplam 2 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

pshiphon 3 programı açın bağlantıyı kes tıklatın  çıkış yapın ip adresiniz normale dönmesi gerekir

ataberk11 7 yıl önce

@candan denedim ama olmadı

ataberk11 7 yıl önce

@candan teşekkürler :)

candan 7 yıl önce

sorun devam ediyormu acaba düzeldimi yoksa yazarsanız

ataberk11 7 yıl önce

@candan düzeldi

candan 7 yıl önce

tamam güzel

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Psiphon 3 VPN,SSH ve HTTP proxt gibi çeşitli sunucular ile internete girmenize olanak sağlayan yararlı bir uygulamadır.Psiphon 3 Türkiye üzerinde engelli sitelere girmek için de kullanılır.

Dolayısıyla siz Psiphon 3 uygulamasını çalıştırarak internete çıkış yaptığınızda internete direkt ulaşmak yerine arada Psiphon sunucularını kullanan bir köprü ile ulaşırsınız.Internet siteleri de sizin Türkiye üzerinden girildiğinizi anlayamaz.Sizin sanki farklı bir ülkeden girdiğinizi zanneder.

Bu bakımdan hangi ülke sunucuları ile internete girerseniz o ülkenin diline yönlendirilirsiniz.TR destekli olan siteleri Türkçe olarak açmak istediğinizde Türkçe seçeneğini kendinizin aktif etmesi gerekir.Örneğin google.com yerine google.com.tr yazarsanız Türkçe sayfaya yönlenmiş olursunuz.

ataberk11 7 yıl önce

@ismailsarp teşekkürler.

ataberk11 7 yıl önce

@ismailsarp bu arada sorumun ismi nasıl değişti ben ellemedim:)

ismailsarp 7 yıl önce

@ataberk11 Sorunuz uzmanim.net editörleri tarafından, daha fazla kişiye yardım edebilmek amacıyla değiştirilmiş olabilir.