Google Fotoğraf yedeklemeyi durdurma

nehir68 (86) 5 yıl önce sordu

Senkronizasyon da kapalı ama yine de resimlerim yedekleniyor 🤔🤔

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Google Fotoğraflar > Ayarlar > Yedekle ve senkronize et bölümünden kapalıysa yedeklemesi mümkün değil.

Bir de ek olarak şey var, telefonun kendini Google Drive'a yedeklemesi var acaba o mu açık? Gerçi onda fotoğrafları yedeklemiyor ama yine de bi kontrol edebilirsin.

Telefon ayarlarına girip yedekleme gibi bir bölümü bulup oradan Google Yedekleme seçeneğine girip kontrol edebilirsin.

nehir68 5 yıl önce

Ben bir kere telefonuma format atacaktım diye google fotograflara yükletmiştim bütün fotoğraflarımı. Ama sonradan senkronizasyonu kapattım. O zamandan beri çektiğim bütün fotoğraflar indirdiklerim hepsi orda çıkıyo. @farurhenho

nehir68 5 yıl önce

Ayarlardan bulamıyorum dediğiniz şeyi @farurhenho

omercik 5 yıl önce

Hesabını telefondan kaldırıp tekrar ekle.. Ya da Google Fotoğraflar uygulamasını devre dışı bırakabilirsin mesela @nehir68

nehir68 5 yıl önce

kaldırıp ekledim yine resimler orda duruyor. Resimleri silince galerimden de silindi. Nasıl olcak bu iş @farurhenho

omercik 5 yıl önce

Google Fotoğraflardan sildiğinde çöp kutusuna gider. Çöp kutusunda yok mu? @nehir68

nehir68 5 yıl önce

Bilmiyorum ama çözüm bulamadım @farurhenho

omercik 5 yıl önce

Bence çözüm Google Fotoğraflar uygulamasını devre dışı bırakmak. @nehir68