Google Maps'te mahallemin eski halini görebilir miyim?

fice00 (19) 6 yıl önce sordu

Google Maps var ya, oradan sokağıma, mahalleme bakıyorum. Apartmanlar, arabalar çok net. Teknoloji çok ilerledi valla. Ama o güncel görüntüler. Eski yıllara ait görüntüler yok mudur? Mesela 1980 yılında mahallem nasıl acaba diye bakma isterim. 1980 olmasa bile 2000'li yılların uydu görüntüleri..

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

2000'li yıllarda Google Maps teknolojisi şimdiki kadar gelişmemişti bile. Eski görüntülere bakamazsın. Google arabaları en son hangi tarihte bulunduğun mahalleden geçmişse o anı görürsün.

Google Maps sokak görünümünde gördüğün mahallede en son ne zaman çekim yapıldığı yazıyor. Alttaki gibi:

fice00 6 yıl önce

O tarihi nasıl öğrenirim?

omercik 6 yıl önce

Yanlış bilmiyorsam Google Maps'te görüntülerken yazıyor olmalı. Bakayım. @fice00

omercik 6 yıl önce

Mesajıma gerekli eklemeyi yaptım. @fice00

fice00 6 yıl önce

Sağ olun. Hocam bunları her yeri araba ile gezerek mi çektiler?

omercik 6 yıl önce

Evet öyle yapıyorlar. @fice00

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

Google 4 Eylül 1998 tarihinde kuruldu.  8 Şubat 2005 tarihndeyse Google Maps duyuruldu.  Street View yani sokak görünümü ise çok daha sonra yaygınlaşmaya başladı.

O sebepten 1980 gibi bir tarihe ait eski görüntüleri bulamazsın.

fice00 6 yıl önce

Nostalji yaşamak istiyordum, tüh.

hakan 6 yıl önce

biz de isterdik lakin bu teknolojiler çok yeni, @fice00