Google sıra dışı trafik hatası

birhankg (21) 6 yıl önce sordu

Arkadaşlar K9 Web Protection kullanıyordum, Google'dan sıra dışı trafik diye bir hata geldi ama captacha yoktu, yani giremiyordum sonra interneti kestim. Avast'a tam girerken kulaklıktan yıldırım gürlemesi gibi güçlü bir ses geldi ve bilgisayarı kapattım. Ne yapmalıyım?

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

O bitti gitti.. Aç PC'yi ve her zaman kullandığın gibi kullanmaya devam et :)

Ara sıra olabiliyor PC'de bunlar veya benzerleri.

Edit:

Her ihtimale karşı sistemini virüs ve zararlı yazılımlar için bir taramak faydalı olabilir (veya gerekebilir):

Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

birhankg 6 yıl önce

Support sitesinde virus yazıyor

temmuz 6 yıl önce

Hangi destek sitesinde ne için virüs yazıyor? Teferruat nedir, onlarıda yazmalısın @birhankg

birhankg 6 yıl önce

https://support.google.com/websearch/answer/86640?hl=tr

temmuz 6 yıl önce

Ve ayrıca virüs ise çözümü zaten bellidir. Bu halde neyi soruyorsun sen? @birhankg

birhankg 6 yıl önce

interneti kapatıp kapatmamam gerektiğini güvenli modda mı yapmalıyım hangi programları kullanmayım

temmuz 6 yıl önce

Orada (paylaştığın linkte) illede virüs marifetidir denmiyor, kötü maksatlı yazılımlar sebep olabilir deniyor sadece. Sen gerekli taramaları yap ve yoluna devam et. İnterneti kapatmanada Güvenli moda'da gerek yok. Ben şahsen virüs vb kötücül bir yazılım marifeti olduğunu sanmıyor, @murat mesajında belirtildiği şekilde bir geçici bir durum meydana geldiğini düşünüyorum. Sen yine her ihtimali düşünerek teramanı yaparsın. Gerekli programları ve açıklamayı mesajım altına ilave ediyorum bakarsın @birhankg

birhankg 6 yıl önce

56 tane virus çıktı

birhankg 6 yıl önce

malwarebytes

temmuz 6 yıl önce

Temizle.. Diğerleri ilede tararsın (Sistemdeki esas antivirürüs programın ile mutlaka taramalısın) @birhankg

murat (12492) 6 yıl önce cevapladı

Google sıra dışı trafik hatası K9 kullandığın için gelmiştir. Bir vekil sunucu üzerinden işlem yaptığın için arada böyle uyarılar alman normal.

K9 web protectionda bir sorun olmuş olabilir.  Her zaman olmuyorsa dikkate almana gerek yok