görev yöneticisi çok kalabalık pc çok kasıyo çok fazla çalışan işlem var

anonim15432 (1) 7 yıl önce sordu

meraba bilgisayarım biraz kasıyo görev yöneticisinde ve msconfig yazdığımda hizmetlerde çok fazla şey var bunların hangilerinin işlemi sonlandırmam gerektiğini nasıl anlarım mesela armsvc.exe , radeonsettings.exe , msıregisterservice.exe svchost.exe gibi dahada var.

Toplam 1 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

Bilgisayarda bu exe dosyalarının her birinin görevleri ayrı işletim sisteminin bileşenleridir armsvc.exe , radeonsettings.exe msıregisterservice.exe svchost.exe gibi

sizin kapatacağınız exe dosyaları bşlangıçta açılan exe dosyalarıdır bunları nasıl işemini sonlandırısınız

görev yüneticisi başlangıç sekmesine tıklatın burda çalışan exe dosyalarını görürsünüz burdan çalışması gerekenleri bırakın diğer lerini devre dışı bırakın örneğin çalışması gerekenler defender antivirüs programı işlemciler var örnek

olarak intel işlemcileri bırakın diğerlerini devre dışı yapın