Görev Yöneticisini Devre Dışı Bırakan Virüs

lion (595) 7 yıl önce sordu

► Görev yöneticisi çalışmıyor devre dışı durumda nasıl düzeltebilirim?

Toplam 1 cevap

lion (595) 7 yıl önce cevapladı

Görev Yöneticisini Devre Dışı Bırakan Virüsün Çözümü

Bilgisayara bulaşan virüs kayıt defteri değerini değiştirmesiyle görev yöneticisinin açılışına izin vermemekte etkisiz hale getirebilmek için yapılması gereken işlem şu şekildedir;

Başlat>Çalıştır>Regedit>HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System adres yolunu izleyerek

“DisableTaskMgr” kaydına erişmeniz gerekiyor. Bu kayda ulaştıktan sonra çift tıklayıp Değer Verisi altındaki “1” olan veriyi silip “0” yaptıktan sonra tamam deyip kapatınız işlem tamamlanmış virüs etkisiz hale gelmiş olacaktır. Daha sonra antivirüs ve malware programlarını kullanarak virüsleri temizleyebilirsiniz.