Grand Theft Auto 5 (GTA 5) sonsuz yüklenme (infinite loading) nasıl çözülür?

toprak34 (2026) 5 yıl önce sordu

Merhaba,

GTA 5'e giriş yaparken yüklenme ekranında kalıyor ve hiç açılmıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Toplam 2 cevap

toprak34 (2026) 5 yıl önce cevapladı

Önemli not: Bu cevapta yazan çözümler sadece steam kullanıcıları için geçerlidir.

Çözüm önerileri,

1- DNS ayarlarınızı değiştirin.

GTA 5 giriş yaparken loading ekranında kalması Rockstar kaynaklı bir problem fakat DNS değiştirmek çok düşük ihtimalli olsa da işe yarayabilir. Önerilen DNS adresi: 8.8.8.8 - 8.8.4.4 (DNS nasıl değiştirilir? (tıkla))

2- Yeni kullanıcı oluşturmak (yönetici izinlerine sahip)

3- GTA 5 yükleme aracını yönetici olarak çalıştırmak.

Eğer bunlar işe yaramadıysa;

1- CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şu komutları girmek, (sırası ile)

  1. ipconfig /flushdns
  2. ipconfig /release
  3. ipconfig /renew

2- Güvenlik duvarından GTA 5'e izin vermek.

- Arama kısmına "güvenlik duvarı" yazıyoruz.

-Ardından "Bir uygulamanın veya özelliğin Windows Defender güvenlik duvarını geçmesine izin ver"'e tıklıyoruz.

-Yukarıda ki ayarları değiştir'e tıklıyoruz.

-Aşağıda "Grand Theft Auto 5"'i buluyoruz.

İki kutucukta da tik olmalıdır.

klkmlk9998 (71) 5 yıl önce cevapladı

Pencere modunda mı açılıyor eğer öyleyse açılmaz alt+enter yap tam ekrana geç öyle açılır. Öyle değilse bilmiyorum. Saygılar :)

Edit: Çözüldü yaptığını farkedemedim kusura bakma ama bende dediğim gibi olmuştu belki başkasına yarar :)

toprak34 5 yıl önce

@klkmlk9998 Hayır, soru cevabını dikkatli oku :) Pencere ekranı değil GTA Online'a veya normal GTA Oflline Mode'a girerken bazı kullanıcılar sonsuz yüklenme ekranı ile karşılaşıyorlar. Bunun çözümünü paylaştım :)

klkmlk9998 5 yıl önce

Kendi kendinize konu açıp cevapladığınızı farketmedim bile ben. Soruda offline ya da online belirtmemiş. Açarken denmiş. Benim daha önce başıma gelmişti pencere modundayken sonsuz yükleme ekranı ile karşılaşıyordum alt+enter yapıp tam ekrana geçtiğimde açılıyordu onu paylaştım ben belki başkasına yarar diye silmedim :D. Kafam biraz dağınıktı cevap onayladığını da (çözüldü manasında) görmedim. Buydu yani :D İyi okumadığım bir şey yok :) Alternatif bir cevaptı yani basit ama başıma geldi benim :D

toprak34 5 yıl önce

@klkmlk9998 Online veya offline farketmiyor aslında :) Ben uzun sürmesin diye offline'a girip öyle online'a geçiyorum. Offline'a girerken de olmuştu Online'a girerken de :)