Gridview Sütununa veri aktarmak

natsudragneel (6) 10 yıl önce sordu

 DataTable dtUpdt = new DataTable();
            try
            {
                string[] sql = new string[1];
                clsGlb.logToFile("dgvItmInv.Columns[e.ColumnIndex].Name = " + dgvItmInv.Columns[e.ColumnIndex].Name + " value: " + dgvItmInv[e.ColumnIndex, e.RowIndex].Value);

                sql[0] = "UPDATE tblItmInv SET invAmt = " + dgvItmInv["invAmt", e.RowIndex].Value.ToString().Replace(',', '.') + ", lstUpdateBy = " + clsGlb.usrRid + ", ";
                sql[0] += "lstUpdateOn = '" + clsGlb.getDtTmStr(DateTime.Now) + "' ";
                sql[0] += " WHERE itmRef = " + dgvItmInv["itmRef", e.RowIndex].Value.ToString();

                clsGlb.execSqlStmntsNonQuery(sql, clsGlb.sqlConnEERP);

                sql[0] = "SELECT invAmt, fullName, lstUpdateOn FROM tblItmInv ii INNER JOIN tblUser u ON ii.lstUpdateBy = u.rid";
                sql[0] += " WHERE itmRef = " + dgvItmInv["itmRef", e.RowIndex].Value.ToString();
                sql[0] += " AND rid = " + clsGlb.usrRid +"";
                dtUpdt = clsGlb.execSqlStmntReader(sql[0], clsGlb.sqlConnEERP);
                dgvItmInv["invAmt", e.RowIndex].Value = dtUpdt.Rows["invAmt"].ToString();
                dgvItmInv["lstUpdateBy", e.RowIndex].Value = dtUpdt.Rows["fullName"].ToString();
                dgvItmInv["lstUpdateOn", e.RowIndex].Value = dtUpdt.Rows["lstUpdateOn"].ToString();

böyle bir kod bloğum var ve kalın yazılmış olan kısmın altını kırmızı ile çiziyor ve  "Argument 1: cannot convert from 'string' to 'int'  ve Error    3    The best overloaded method match for 'System.Data.DataRowCollection.this[int]' has some invalid arguments " şeklinde iki adet hata veriyor sebebi ne olabilir bunun veri türünü çevirmeyle ilgili bir hata olduğunu anlıyorum ama ne yapacağımı bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Toplam 1 cevap

cemkara (4215) 10 yıl önce cevapladı

 DataTable.Rows[Index]

Rows int değeri alır. Yani siz oraya ancak Index numarasını yazabilirsiniz. dtUpdt.Rows[1] gibi.

natsudragneel 10 yıl önce

Cevabınız için teşekkür ederim çok yardımcı oldu.

cemkara 10 yıl önce

Rica ederim, sol tarafta bulunan cevap olarak kabul eti tıklarsanız sevinirim.