Gta 5 Kasma Sorunu

nizi666 (179) 7 yıl önce sordu

Arkadaşlar Öncelike merhabalar ben dün gta 5 kurdum ve girdim oyuna oyun kasıyor ama oyunu normal oynarken kasmıyor görev yaparken ve arabaya binerken kasmaya başlıyor grafikleri en düşüğe getirmeme rağmen kasma yaşıyorum varmı başka bir çözümü

Sistem Özellikleri
İşlemci: İntel (R) Core (TM) i5-4200U CPU @ 1.60GHz 2.30GHz
RAM: 6.00 GB

Sistem Türü: 64 Bit

Windows 10
Ekran Kartı: 3069 Mb

Toplam 2 cevap

ardahd (631) 7 yıl önce cevapladı

Merhaba, daha önceden gta5 yüklemişmiydiniz böyle problemler varmıydı? Göreve başlayınca oyun ağırlaştığından dolayı kasmalar olabilir.Ekran kartının markasını söylermisin?

nizi666 7 yıl önce

ekran kartı intel daha önce yüklememiştim

ardahd 7 yıl önce

Sanırsam zayıf bir ekran kartın var bu yüzden kasmalar oluyor.

ardahd 7 yıl önce

Yinede virüs taramaları yap ondan kaynaklıda kasmalar olabilir.Adwcleaner, MalwareBytes, HitmanPro , 360 Total Security bu programlarlada tarat.Sürücülerin güncel olduğundan emin ol DriverBooster ile sürücüleri güncelleyebilirsin

nizi666 7 yıl önce

Herşey Güncel ve grafik ayarlarından herşeyi düşürdüm ayarlardada bir bar var ordada gösteriyor normal olduğunu ve şunu farkettim grafik ayarları yüksek olsada kasmıyor ama sadece arabaya binerken kasmaya başlıyor

ardahd 7 yıl önce

Ekran kartı ve işlemcinin ısısı ne kadar? Isınmadan kaynaklı olabilir veya oyun crack ise crackdan kaynaklıda olabilir.

araz01 (291) 7 yıl önce cevapladı

Ekran kartınız zayıf. Doğru ekran çözünürlüğünü bulup oynamanızı öneririm. Aynı sorun bende de vardı düzelttim. Biraz grafik kalitesini, biraz oyun içi çözünürlüğü ve tazeleme hızını doğru şekilde ayarlayabilirseniz sorun kalmayacaktır.

nizi666 7 yıl önce

Deneyeceğim teşekkürler.

nizi666 7 yıl önce

yok olmadı sorun oyunda ola bilirmi orjinal değil sadece araba sürerken donması normal değil bence

araz01 7 yıl önce

araba sürerken donması bence normal. çünkü grafikler fazladan performans göstermesini gerektirir. arabada hızlandıkça kasma probleminin arttığını fark edeceksinizdir zaten. bilgisayarın kendi ekran çözünürlüğünü ve oyunun grafik ayarlarının ekran görüntüsünü mesaj olarak atabilirseniz yardımcı olmaya çalışayım