GTX 1050 Tİ İle ilgili Sorularım?

malgibiolan (307) 5 yıl önce sordu

Merhaba sorular şunlar (merak ediyorum) ;

1-) Nvidia RTX Ekran Kartlarından Sonra GTX Serisi Alınır mı ?

2-) Gtx1050ti ekran kartı için Ryzen R5 1600 fazla gelirmi ?

3-) R6 1600 + GTX 1050Tİ için kaç gb RAM gerekir ?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

Nvidia RTX platformu Turing GPU mimarisini kullanır.  Nvidia GTX platformu Pascal GPU mimarisini kullanır.  Turing - Pascal'a göre daha performanslı bir mimaridir. Nvidia turing 6 katına kadar performans vaad eden bir teknoloji. Bence GTX - RTX karşılaştırmak yerine ekran kartlarının modelleri üzerinden karşılaştırma yapmak daha doğru olur.

Ryzen 5 1600 ve GTX 1050 TI arasında herhangi bir darboğaz yaşamazsın. Ama Ryzen 5 1600 daha güçlü GPU'ları sorunsuz yönetebilir. Ryzen 5 1600 ve GTX 1050 TI ile herhangi bir sorun yaşamazsın. Ryzen 5 1600 ile daha hızlı ekran kartlarını da kullanabilirsin.

Günümüz sistemlerinde RAM 8GB minimum olmak koşuluyla sen üzerine bütçen elverdiğince çıkabilirsin. Artık gerisi senin bütçene kalmış.

hakan 5 yıl önce

sen donanım sorusu cevaplar mıydın hocam? :)

alattin 5 yıl önce

@hakan Pek girmiyorum o taraflara arada bir esiyor işte :)