Güncelleştirme hatası

masaortusu (1) 9 yıl önce sordu

Bilgisayarında win 8.1  WindowsUpdate_dt000 OR 57A ve WindowsUpdate_dt000 OR 800F0922 sorunları yüzünden güncelleştirme yapmıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

Toplam 1 cevap

cemkara (4215) 9 yıl önce cevapladı

Windows 8.1'de WindowsUpdate_dt000 hatasının çözümü için şu adımları yerine getirin:

  1. Windows 8 komut istemini yönetici olarak çalıştırın.
    Windows 8'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
  2. Komut isteminde aşağıdaki komutların hepsini komut istemine kopyala - yapıştır ile yapıştırın.

    net stop wuauserv
    net stop cryptSvc
    net stop bits
    net stop msiserver
    ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
    ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
    net start wuauserv
    net start cryptSvc
    net start bits
    net start msiserver
    pause
  3. En son satırda Windows Installer hizmeti başarıyla başlatıldı. yazısını gördüğünüzde işlem bitmiş olacak.
  4. Şimdi Windows 8 güncelleme ekranını açın ve güncellemeyi çalıştırın.

Bu işlem Windows 8 WindowsUpdate_dt000 hatasını çözecektir.

Not: Windows forumlarından alıntıdır.