Hafıza kartında pek çok kısayol var. Bunlar virüs mü?

birkan (3) 8 yıl önce sordu

Hafıza kartımın içinde klasörlere ait kısayollar oluşuyor.

.android_secure

.mmssyscache

gibi klasörlerin kısayolları var.  Gizli dosyaları Hazıfa kartım aşağıdaki gibi görünüyor:

birkan 8 yıl önce

resimdeki gibi gizli dosyaları aç ve korumalı nesne tikini kaldırdım.bu durumla karşılaştım.özelliklerden gizliyi kaldırayım dedim ama soguk damga yemiş.yardımcı olur musunuz?

Toplam 2 cevap

cemkara (4215) 8 yıl önce cevapladı

Bu kısayollar virüs gibi değil. Daha çok yanlışlıkla oluşturulmuş kısayollar gibi görünüyor.

Fakat bellekte bir de javascript dosyası görünüyor.(6067487 olan dosya). Bu virüs içerebilir.

Bilgisayarınızda hafıza kartı takılıyken tam virüs taraması gerçekleştirin.

Daha sonra bu kısayolları elinizle silebilirsiniz.

Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

herdProtect nedir, nasıl kullanılır?

temmuz (12505) 8 yıl önce cevapladı

Kısayol virüsü nasıl temizlenir? http://uzmanim.net/soru/kisayol-virusu-nasil-temizlenir/835(Tıkla)