Hangi işletim sistemini kurmam gerek ?

andromobil (74) 1 yıl önce sordu

İşlemci Q8400

Ram 4gb

Ekran kartı 1gb

Hdd 500gb

Anakart modeli gigabyte g41mt es2l

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 1 yıl önce cevapladı

Güncel olan Windows 10 kurman en iyi seçenek.

Windows 7 ve Windows 8.1 artık güncelleme almayan eski işletim sistemleri.

İnternet kullanmayacaksan, oyun filan oynamayacaksan, sadece Word gibi uygulamalarda yazı filan yazmak için kullanacaksan Windows 7 kurabilirsin.

Güncel uygulamalardan faydalanmak istiyorsan Windows 10 kullanman gerekir. Pek çok uygulama Windows 7 desteğini kesiyor, Windows 7 üzerinde kullanamıyorsun. Windows 8.1 zaten ara bir işletim sistemi. Onu pek dikkate almıyorum.

andromobil 1 yıl önce

Ben win 8.1 ile devam edim daha iyi

hakan 1 yıl önce

@andromobil tercih elbette senin