Hard diskini değiştirdikten sonra bilgisayarım donmaya başladı

selimhannas (1) 5 yıl önce sordu

Bilgisayarımın markası asus ekim ayında harddiski değiştirmek zorunda kaldım son 2 haftadır bilgisayar donuyor günde 4-5 defa. sizce problem ne olabilir

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Aldığın hard disk sıfır mı ikinci el mi? HD Tune programıyla sağlığını bi kontrol et bakalım. Buradan bakabilirsin: HD Tune nedir? HD Tune nasıl kullanılır?

murat (12492) 5 yıl önce cevapladı

Sorun HDD değiştikten sonra ortaya çıktıysa HDD'de sorun olma ihtimali var elbette. Daha önce donma yoktu diyorsun. O zaman disk ile ilgili bir sıkıntı var. Sorundan tam emin olmak için temiz format at. Güncellemeleri yap. Sorun devam ediyorsa, bilgisayarın durduk yere takılıyorsa ve bu sorun yeni diskle ortaya çıktıysa diskinde sorun olma olasılığı çok yüksek.