Harici Harddisk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

lion (595) 7 yıl önce sordu

Harici harddisk alırken nelere dikkat etmeliyiz bide hangi markaların harddiskleri daha iyidir. boyut olarak 500 GB - 1 TB

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

-İyi ve tanınmış bir marka olması (Sony, Samsung, Seagate, Maxtor, Western Digital, Toshiba vd)  ile yapımında kaliteli malzeme kullanılmasına dikkat edilir.

-Nispeten hafif, küçük boyutlu ve taşınabilmesi kolay olanlar tercih edilebilir. Hele birde kılıfı, çantası vb varsa..

-USB 3.0 tercih edilir ama geriye dönük 2.0 uyumluda olmalıdır (Günümüzde USB 3.0 desteklemeyen PC kalmadı gibi. Yani 3.0 arabirim desteği artık standart haline geldi).

-Okuma yazma hızları tercih sebebi olabilir ama USB 3.0 arabirimli harici disklerin hepsinde bu hızlar aşağı yukarı aynı olur (Fark olsada bu farklar dikkate alınmasına gerek olmayacak kadar az olur).

-Fiyatına, daha doğrusu fiyat/performansına dikkat edilir (Fiyat/performans: En uygun fiyatla en yüksek performansın elde edilebilmesi, bir başka ifadeyle en yüksek performansın en uygun fiyatla elde edilebilmesi)

usb 3.0 taşınabilir disk 1tb en ucuz arama sonuçları (tıkla)

kugabugra18 (47) 7 yıl önce cevapladı

http://ulu.so/u92fpg Bu ürünü ben de kullanıyorum sağlamlığından ödün vermeden şık ince ve hafif bir HDD. Öneririm