Harici harddisk biçimlendirme

eray1965 (11) 8 yıl önce sordu

Harici harddiskim raw formatına döndü ve biçimlendiremiyorum içindekileri kurtardım ama format atıp kullanmak istiyorum artık. usb format programlarını burada yazan bir kaç şeyi denedim ama çözüm olmadı hiç biri yardım ederseniz sevinirim.

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 8 yıl önce cevapladı

Silicon power formatter indir

.. Veya Windows Disk Yönet'ten -eğer orada görülüyorsa- önce sil ve sonra yeniden disk oluştur, daha sonrada bilinen şekliyle biçimlendirme yap.

eray1965 8 yıl önce

denedim bu programı device not found hatası veriyor

temmuz 8 yıl önce

Birde başka PC'de dene.

temmuz 8 yıl önce

Mesajımı editledim, yeniden bak.

eray1965 8 yıl önce

disk yönete girince silmek istediğimde bir g/ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi hatası veriyor

temmuz 8 yıl önce

Birde başka PC'de dene. :)

eray1965 8 yıl önce

orada da aynı hataları alıyorum

temmuz 8 yıl önce

Öyleyse harici diskteki problem fiziksel kaynaklı veya elektronik olarak bozulmuş olabilir. Ama yine sen -eğer PC'nin görmesini sağlayabilrsen- uygun bir programla (MaxBlast gibi) low level format atarak düzeltmeyi deneyebilirsin. Yoksa sana geçmiş olsun, sen artık o diskten vazgeç diyeceğim ama içerisindeki verileri kurtarabildiğine göre diskin kendiside normalde kurtarılabilmesi gerekir. Sonradan yanlış zorlamalarla iflah etmez şekilde bozulmadıysa elbette. Kolay gelsin.