Harici harddisk bulunan filimlerin adlarını kayıt etme

jackrudolphgs (59) 4 yıl önce sordu

Bende 4 5 tane harici diskler var .İçlerinde film arşivlerim var . Ben istiyorum ki hangisinde hangi filmler var hepsi elimin altında olsun. Yani mesala çökme durumunda en azından film isimleri elimin altinda olsun .bunu yapacağım program falan var mı

Toplam 2 cevap

hydra (3802) 4 yıl önce cevapladı

Böyle bir şey mümkün değil gibi görünüyor mesela hepsine not defterine filmlerin isimlerini yazabilirsin aklıma bu geliyor başka çözüm yolu sanmıyorum.

murat (12492) 4 yıl önce cevapladı

Programsız şu şekilde yapabilirsin bunu

Diski bilgisayara tak. Bilgisayar bunu örneğin D: sürücüsü olarak gördü diyelim. CMD yani komut istemini yönetici olarak çalıştır. Windows 10'da komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

Daha sonra komut istemi açılacak karşına

Microsoft Windows [Version 10.0.18363.535]
(c) 2019 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

C:\Windows\system32>D:

Burada D: yaz ve enter tuşuna bas. Bu seni komut isteminde D: sürücüsüne yollayacak.

Burada şu komutu çalıştır:

Microsoft Windows [Version 10.0.18363.535]
(c) 2019 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

D:\Windows\system32>D:
D:\dir > FilmListe.txt

dir > Filmliste.txt komutu o klasörde olan tüm dosyaların adlarını bir dosyaya kayıt etmeni sağlar. Elbette filmler bir klasörün içindeyse o klasörde bunu yap. Tek tek yazmana gerek kalmaz. Bu txt dosyasını da bir USB belleğe kopyalarsın. Sorun çözülür.