HDD biosta görünmüyor

feyzullah53 (1) 7 yıl önce sordu

2 gün önce bilgisayar gayet nomel çalışıyordu ama  şimdi  harrddiski görmemeye başladı. 200GB oyun 150GB program 50 GB resim vardı.

Lütfen yardım edin. Şimdiden teşekkürler.

Toplam 2 cevap

ogzkzu (286) 7 yıl önce cevapladı

Verileri kurtarabilmeniz için HDD' yi söküp farklı cihazda denemeniz lazım. Farklı cihazda hdd' yi görebilrse ancak o şekilde kurtarabilirsiniz.

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Yapabilecekler;

  • Bilgisayarınızın içini açıp harddisk kablolarını söküp soketleri temizleyerek tekrar takmak veya farklı kablolar takıp denemek.
  • Eğer bunlarda çare olmazsa, varolan bilgisayarınızda soket yapısının bozulduğu düşünülerek başka bir bilgisayara söküp tanıma durumunu kontrol etmek.
  • Üsttekiler işe yaramadıysa harddiskte fiziksel bir sorun olduğu anlamına gelebilir.Bu durumda içindeki verileri kurtarmak için, veri kurtarma merkezleri gibi bu işi profesyonel olarak yapan yerlere başvurmanız gerekebilir.Tabi bunun fiyatlarını da göz önüne almanız lazım.