HDD'deki bütün dosyaların üzerinde kilit işareti var. Bu ne demek?

mustafa09 (1) 6 yıl önce sordu

Merhabalar aranıza yeni katıldım bundan 2 hafta önce tedbir amaçlı bilgisayarımdaki önemli dosyalarımı 500 gb WD harici diskime taşımıstım dosyalarımın hepsinin üstün de sarı asma kilit işareti var dosyaları açamıyorum konu hakkında bilgisi olanların yardımını acilen rica ederim .  Bütün önemli bilgilerim burda günlük kullandığım önem li bilgiler . İşletim sisitemim windows 10 pro

Toplam 3 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Bitlocker ile şifreledin mi hard diskini?

nvidiagtx 6 yıl önce

@farurhenho abi neden herkessinn sorunu Windows 10 Pro da çıkıyor ? merak ettim

mustafa09 (1) 6 yıl önce cevapladı

hayır katdeşim şifrelemedim fakat oğlum bi ara açmış cihazı ondan sonra oldu şu telekom virüsü olayından şüpeleniyorum doğrusu ama bilgisayarda bi ara  yetkili kullanıcı gözükmüyordum cihazı fabrika ayarına çevirdim normale döndü şimdilik

murat (12492) 6 yıl önce cevapladı

Windows 7'de dosya veya klasör simgesinin üzerindeki sarı kilit işareti nasıl kaldırılır?

"sarı kilit işareti bu dosyasın sadece sizin tarafınızdan erişilebilir olduğunu diğer kullanıcıların erişemeyeceği anlamına gelir"

İşlem Windows 10'da da benzer şekilde çözülüyor. Deneyebilirsin.