HDD ve harici diske Windows kurulduğunda bilgisayar açılışı nasıl olur?

kobra7 (1) 6 yıl önce sordu

Bir işletim sistemi yüklü iken pc'ye (windows 7) harici diskten haricen işletim sistemi yükleyip kurduktan sonra (window 8)  bilgisayar açılırken usb ile takılırsa bilgisayarın giriş kısmında iki tane  kullanıcı girişi mi çıkar. Örneğin; normal bilgisayarın tek parolası vardır ama misafir girişi açıksa iki tane kullanıcı kısmı vardır bunu gibi mi olur.

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

İkisi ayrı ayrı işletim sistemi olduğu için girişte diğer işletim sisteminin de kullanıcı hesabı çıkmaz. O an Windows 7'yi açmışsanız sadece Windows 7 de var olan kullanıcı hesapları karşınıza çıkacaktır. Windows 7 açıkken Windows 8'de olan kullanıcı hesabı çıkmaz.

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

İşletim sistemlerindeki kullanıcı hesapları değil ama işletim sistemleri bot menüsü (hangi yüklemeyle / işletim sistemiyle açmak istediğini soran ekran) çıkar. Elbette ikinci işletim sistemini birinci işletim sistemi yüklü sistem sabit diskini çıkarmadan (USB harici diskini yeni bir disk bölümü gibi kullanarak) yüklediysen..