HDD'yi laptopa nasıl bağlayabilirim?

malgibiolan (307) 6 yıl önce sordu

Benim eski bir bilgisayarım var, ve bu bilgisayarda 1 adet 320 GB HDD var. Ben buna bir okuyucu alıp USB ile laptopa bağlayabilir miyim? İçinde ne olduğunu merak ediyorum. Yardımcı olur musunuz?

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

3,5 inç (desktop), 2,5 inç (laptop), hangisi için belirtmemişsin. Alırken ihtiyacına uygun olanını seçmelisin. Birde USB bağlantı hızınıda 2.0 veya 3.0 olarak seçersin.

Sabit disk kutuları n11 (tıkla)

malgibiolan 6 yıl önce

3.5inç - Usb 2.0

temmuz 6 yıl önce

3,5 inç olursa sata - ide bakımındanda seçim gerekir ama herhalde satadır senin diskin. Zira ide diskler zaten tarih oldular artık, on-onbeş senedir pek yoklar piyasada @malgibiolan

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Harici HDD kutusuyla bu dediğini yapabilirsin. WOZLO marka 3.5 inç SATA Hard Disk kutusunu tavsiye ederim, ben de kullanmıştım. Gayet kullanışlı ve kolay.

WOZLO 3.5 inç SATA Hard Disk kutusu - n11.com