Help_decrypt Virüsü

aykutarzilar (1) 8 yıl önce sordu

Kolay Gelsin.. Bilgisayarda bu virus var ama bende şifreleme gibi bir durum söz konusu değil yani dosyaların hiç biri şifreli değil, ama neredeyse hemen hemen her klasorun içinde HELP_decrypt dosyaları var 4 adet , Simdi ben hic bu virüsü silme cabasına girmeden bilgisayardan yedek alıp fotmat atmak istiyorum, guvenlı virüssüz bir sekilde bunu nasıl yaparım.

Toplam 1 cevap

cemkara (4215) 8 yıl önce cevapladı

Help_decrypt gibi virüsler sadece belgeleri şifrelerler.

Yani eğer

  • .doc
  • .docx
  • .pdf
  • xls
  • .xlsx
  • .pps
  • .ppt
  • .jpg
  • .avi

gibi dosyalarınız yoksa, bu uzantılara sahip virüs diğer dosyaları etkilemez. Önemli bilginiz yoksa bir Windows kurulum diski ile format atabilirsiniz.

 HELP_decrypt dosyalarını eliniz ile silebilirsiniz. Bunlar html dosyalarıdır ve zararsızdır.