Her bilgisayarda BIOS ve Boot Menu bulunur mu?

malgibiolan (307) 6 yıl önce sordu

Her bilgisayarda BIOS ve boot menüsü bulunur mu acaba? Merak ediyorum

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Her bilgisayarda BIOS ve Boot menu vardır. Anakartla alakalı bazı özellikleri oradan yönetirsin. BIOS ve Boot menuye nasıl gireceğini anakart modeline göre öğrenirsin, anakartların BIOS ve Boot menuye giriş tuşu farklı olmakla beraber F11, Del, Esc, F12 tuşları yaygındır genellikle

temmuz 6 yıl önce

Bazı bilgisayarlarda (mesela eski anakartlı PC'lerde) Boot Menü olmayabiliyor @malgibiolan @farurhenho

omercik 6 yıl önce

Onlarda CMOS denen eski bir şey var @temmuz

temmuz 6 yıl önce

:) @farurhenho

nvidiagtx 6 yıl önce

@temmuz abi bende 2005 model PC var eveeet ama boot menü var baktım...

temmuz 6 yıl önce

"Bazı" demiştim zaten. Ayrıca 2005 çok eski sayılmaz :) @nvidiagtx

nvidiagtx 6 yıl önce

abi senin güvenilirlik 1 ken foto almıştım :D

nvidiagtx 6 yıl önce

ilk geldiğin zaman