Her video için otoplay kodu nasıl yapabilirim?

sapphire (66) 6 yıl önce sordu

Biliyorsunuz YouTube için otoplay kodu var. O kodla herhangi bir siteye YouTube'dan video ekleyince siteye her giren kişi otomatik olarak o videoyu izleyebiliyor. Ben sadece YouTube için değil, diğer video paylaşım siteleri içinde yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Her site için otomatik video oynatma kodu gibi genel bir kod yok.

Bu bahsettiğin özellik video sitesinin kendinde olmalı. Örneğin Youtube için video linkinde autoplay=1 parametresinin olması yeterli oluyor. Fakat bu başka bir site için autoplay=true gibi bir değer olabilir.

Bu istediğin şey tek bir kod ile mümkün değil. Her sitenin kendi auto play kodu neyse onu kullanmak gerekir.

sapphire 6 yıl önce

Peki hocam her site için autoplay kodunu nasıl bulucam?

alattin 6 yıl önce

@sapphire hangileri lazım? ayrı bir soru olarak sor bakıp cevaplayayım

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

@alattin hocamın dediği gibi, "otoplay kodu" diye genel olarak bir kod bulunmuyor. Otoplay özelliği söz konusu sitenin kullandığı video oynatıcısında (player) olmalıdır. Eğer yoksa bunu ekleyemessiniz, çünkü o sitede kullanılan player bunu desteklemiyordur.