Hiç bir web sitesi açılmıyor - Bu siteye ulaşılamıyor

Anonim (156) 3 yıl önce sordu

Web siteleri açılmıyor. Mesela google'a girmek istediğimde şu hata çıkıyor:

Bu siteye ulaşılamıyor

google.com ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı.

Aşağıdakileri deneyin:

  • Proxy, güvenlik duvarı ve DNS yapılandırmasını kontrol etme
  • Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma

DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG

Bu sorunu nasıl çözerim?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

Bu sorunun pek çok sebebi olabilir. Öncelikle hiç bir web sitei açılmıyorsa şunları kontrol etmelisin.

  • Bilgisayarın internete bağlı mı? Kablosuz ağ kopmuş olabilir mi?
  • Adsl modem bağlantı yapmış mı? Modemin yanına git ADSL ve internet ışıkları yanıyor mu kontrol et.
  • DNS sunucuda sorun olabilir. Bunun için aşağıdaki adımları yap.

Öncelikle ping ile DNS çalışıyor mu kontrol et.

Ping nedir, nasıl kullanılır?

Daha sonra DNS değiştirmeyi dene: DNS değiştirme