Hile indirdikten sonra bilgisayarımın fanı çok hızlı çalışıyor, ne yapmalıyım?

kullanici973488 (1) 3 yıl önce sordu

Dizüstü bilgisayarıma bir hile indirdim ve sonrasında bilgisayarın fanı aşırı derecede durmaksızın çalışmaya başladı. Önceden 10-15 dakika çalışıp kapanırdı şimdi uyku modunda bile durmuyor, ne yapmam lazım? Uzmanim.net youtube kanalı benzer bir videoyu izledim ve çözmeyi denedim ama yine de bir fark olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

murat 3 yıl önce

Hangi siteden indirdin? Bilgi verirsen incelerim.

kullanici973488 3 yıl önce

https://s5.dosya.tc/server/43hz7d/so1803.dll.html

kullanici973488 3 yıl önce

Hile bu ama çalışması için gerekenler bu videoda var

kullanici973488 3 yıl önce

https://youtu.be/QiGRziR7YCk

Toplam 3 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

%99 Miner virüsü bulaştırmışsındır. Bu aralar çok yaygın. Hile, crack ve benzeri türevlerden miner virüsü bulaşıyor. Hile kullanmayın. Virüsü silmek içinse aşağıdaki anti-malware ve anti-virüsü kullan.

Görev yöneticisini açıp kullanımlara bakar mısın?

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarına mining virüsü bulaşmış olabilir çünkü hile, crack ve yamaların içerisine bu tip virüsleri ekleyip bilgisayarınızdan bitcoin kasıyorlar ve buda bilgisayarınızın fanının hızlı çalışmasına sebebiyet veriyor. Bilgisayarınızı Mallwarebytes ve Mallwarebytes Anti-Root ile taramanızı öneriyorum.

kullanici973488 3 yıl önce

Bu programda bir virüs bulamadı. Bir virüsün donanımsal olarak fanı bozması mumkun mü? Sizce degiştirmeyi denemeli miyim?

kullanici973488 (1) 3 yıl önce cevapladı

Mallwery ve avanst antivirüsleri kurdum hile tespit edemediler bilgisiyarda yükli hiç bşr şey yok şuan ve halen fan durmuyor.

Resimler elimde ama siteye yükleyemedim başka bir iletişim kanalınız varsa oradan atabilirim

hydra 3 yıl önce

Discord var: https://discord.gg/ZxzDPaWC