Hizmetlerde duran servisi bat dosyası ile çalıştırma.

dyildiz (183) 9 yıl önce sordu

Serverde duran bir hizmeti bat dosyası ile çalıştırma imkanımız var mı , her bilgisayar yeniden başladıgında bat dosyasını otomatik çalışacak ve böylecelikle hizmet çalışacak bunun bir yolu varmı acaba ?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 9 yıl önce cevapladı

Duran servisi otomatik yeniden başlatmak ile ilgili şunları yapabilirsiniz.

  • İlgili servisi iki kere tıklayın ve özelliklerini açın
  • Recovery bölümünde First Failure, Second Failure gibi hata olduğunda yapılması gerekenleri göreceksiniz.   First Failure - Restart service  gibi ilk hata oluştuğunda hizmeti yeniden başlatı seçebilirsiniz.

Aynı zamanda servisin çalışıp çalışmadığını kontrol eden bir görev ekleyebilirsiniz. Bunu 5 dakikada bir çalışacak gibi ayarlarsanız hizmet durduğunda otomatik başlatır.

@echo off
Rem World Wide Web Publishing Service kontolü
net start | find /i "World Wide Web Publishing Service"
Rem Hizmet yoksa yeniden başlat
if "%errorlevel%"=="1" (
   net start W3SVC
)

jiletapo 4 yıl önce

SERVİCE DURMUŞ BUNU TEKRAR SERVİCE UYGULAMASINA GİRMEDEN BAT ÜZERİNDEN  ÇALIŞTIRMAK İSTİYORUM, DESTEK OLURMUSUNUZ