Hotjar nedir? Tehlikeli mi?

kullanici47885 (1) 2 yıl önce sordu

Nextdns killanmaya basladim ve hotjan adinda bir seyi engellemis. Biraz arastirdim ve bu arac site uzerindeki mouse hareketlerinin raporunu admine sunuyormus. Bu tehikli bir sey mi? Nedir bu Hotjan?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 2 yıl önce cevapladı

Basitçe Hotjar bir trafik izleme aracı. Bir web sitesinde kullanıcı nereleri tıklıyor, nerelerde geziniyor, fare imlecini sitenin nerelerinde gezdiyor gibi bilgileri web sitesi sahibine sunuyor.

Bazı siteler hotjar kullanır. Bu site ziyaretçisine zarar veen bir uygulama değildir, zararlı yazılım değildir. Tamamen kullanıcı ile ilgili bilgi toplamak, web sitesi sahibine kullanıcılar nerelere ilgi gösteriyor buna dair bilgi sunmak amaçlı bir eklenti.  Tehlikeli değil.

Senin bilgisayarında yükli bir yazılım değil. Bu girdiğin web sitesinde olan bir javascrip kodu.