HP ENVY m6 Güncelleştirme Yaparken Isınıp Kapanıyor

kirigayakazuto (1) 6 yıl önce sordu

HP ENVY m6-1160et kullanıyorum. Windows 10.10240 yüklü. 15063 güncelleştirmesini yüklemeye çalışırken "soğutucu olmasına rağmen" ısınıp kapanıyor ve açtığımda eski Windows sürümüne dönüyor. Temiz kurulum yapmak istemiyorum. 30-40GB dosyam var, yedekleyebileceğim bir yer yok. Ne yapabilirim?

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Format mantığıyla bu işi çözebilirsiniz. Temiz kurulum yaparken sürücüyü biçimlendirmeyip üzerine kurulum yapın, böylece verilerinize hiçbir şey olmaz. Onları Windows.old diye bir klasöre atar otomatikmen

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

İşlemci yerinde gevşemiş (iyi sabitlenmemiş hale gelmiş) olabilir. Birde işlemcinin termal macununun yenilenmesi ihtiyacı olabilir.

Ayrıca PC'de güzel bir temizlik yapmakta problemin giderilmesinde işe yarayabilir (Bilhassada fanlar ve favalandırma delikleri/filtreleri temizlenmelidir.

İşlemcinin ısı değerlerini ve PC ile alakalı diğer sıcaklıkları Aida 64  (tıkla) programı ile görebilirsin.

Not: Aida 64 ile işlemci sıcaklıklarını öğrenebilmek için önce arabirimde "Bilgisayar" tıklanır. daha sonrada "Algılayıcı"..