Hp secure boot nasıl kapatılır?

mrttt (1) 5 yıl önce sordu

Merhabalar hp bilgisayara Windows 7 format attım ancak bilgisayar açıldığında secure boot ekranı çıkıp duruyor boot ayarlarından disable yapıp kaydediyorum ancak bilgisayar açıldığında enable oluyor tekrardan,çözümünü söylerseniz çok sevinirim

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

HP secure boot özelliğini BIOS üzerinden kapatman gerekiyor. Acaba kapattıktan sonra BIOS ayarlarını kaydetmiyor olabilir misin?

Mesela HP G6 laptoplarda açılışta sürekli ESC tuşuna bas-çek yaparak StartUp Menü oradan da (F10 - BIOS Settings) ile BIOS ayarların girebiliyorsun.

BIOS da

  1. System Configuration > Boot Options'a gir.
  2. Secure Boot üzerinde enter ve Disable olarak seç
  3. Legacy Support > Enable yap.
  4. F10 ile kaydet ve çık.

Bu şekilde dener misin?

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Secure Boot ekranı çıkıyor derken anlamadım. BIOS ekranı mı çıkıyor acaba onu mu demek istedin?