hs_err_pid8164.log dosyası nedir?

turkumtc (7) 9 yıl önce sordu

Masaüstünde hs_err_pid8164.log adında bir dosya buldum. hs_err_pid8164.log dosyası nedir?

hs_err_pid8164.log virüs mü?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 9 yıl önce cevapladı

Belirttiğin dosyanın bir log dosyası olduğu -uzantısından- anlaşılıyor.

Log dosyaları düz bir metin dosyası olup genellikle bir program çalışırken   gerçekleşen olayların kaydını ihtiva eder. Her bir satıra bir olay kaydedilir.

PC'deki programlar ve/veya işletim sisteminin oluşturduğu hata raporlarıdır. "Not Defteri" ile açılırlar. Silinmesinde hiçbir sakınca olmaz.

Not: Senin bahsettiğin dosya isminde yer alan "err" şeklinde geçen karakterlerin ingilizce "hata" anlamına gelen "error" kelimesini ifade ettiği anlaşılıyor. Bunun bir hata raporu (bilgilendirmesi) olduğu bundanda belli olmaktadır.