"HSS DNS Leak Rule, bağlantınızı engelliyor" sorunu.

creon96 (1) 7 yıl önce sordu

Windows 7 işletim sistemli bilgisayarımda internet bağlantısı var gözüküyor ama Google'a girdiğimde "google.com ana makinesinin sunucusu DNS adresi bulamadı" yazıyor. Sorunları gider'e tıkladığımda da "Windows güvenlik Duvarı kuralı HSS DNS Leak Rule, bağlantınızı engelliyor." yazıyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Toplam 3 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

sistem geri yükleme ile bu hata olmadan evvelki bir tarihe sisteminizi alın yinede olmadıysa güvenlik duvarı internet bağlantınızı engelyor olabilir ayarları sıfırlayın modem ışıkları sabit yanıyorsa modemden olabilir  modem elektirik bağlantısını çıkarın yeniden takın

tahatugyan (1206) 7 yıl önce cevapladı

Merhaba

Dns sunucunuzu değiştirmeyi deneyin sorununuz çözülebilir. Bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım anlattım

Not : Resimleri net göremiyorsan üzerine bir kere tıklaman yeterli olacaktır resim yüksek boyutta açılacaktır

İşlem nasıl yapılır ;

- İlk olarak başlat menüsünden Denetim Masasına giriş yapıyoruz

- Daha sonra gelen pencereden Ağ ve İnternet sekmesine giriyoruz

- Ardından Ağ ve Paylaşım Merkezi butonuna tıklıyoruz

- Gelen pencereden kendi ağımızı buluyoruz ve üzerine bir kere tıklıyoruz

- Önümüze çıkan küçük pencereden Özellikler butonuna tıklıyoruz

- Özellikler sekmesininde Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)  yazısına çift tıklıyoruz

- Ve gelen pencereye dns adresimizi yazıyoruz ve tamam diyip çıkıyoruz

Kullanabiliceğiniz Dns Adresleri (Benim Önerim Level3 Dns Adresi Araştırmalar Sonucu En Hızlı Dns Olduğu Tespit Edilmiştir) ;

Level3 DNS Adresleri ve Ayarları

Google DNS Adresleri ve Ayarları
8.8.8.8
8.8.4.4

Open DNS Adresleri ve Ayarları

Verizon DNS Adresleri ve Ayarları
4.2.2.1
4.2.2.2

SmartViper DNS Adresleri ve Ayarları

Norton DNS Adresleri ve Ayarları

Uydunet DNS Adresleri ve Ayarları

Safe DNS Adresleri ve Ayarları

Dns Advantage DNS Adresleri ve Ayarları

OpenNic Project DNS Adresleri ve Ayarları (Türkiye'ye en yakın DNS Sunucuları)

OpenNic Project DNS Adresleri ve Ayarları (Dünya)

ScrubIt DNS Adresleri ve Ayarları

DynDNS DNS Adresleri ve Ayarları

GTEI DNS Adresleri ve Ayarları
4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5
4.2.2.6

DNS.WATCH DNS Adresleri ve Ayarları

Comodo Secure DNS Adresleri ve Ayarları

GreenTeamDNS DNS Adresleri ve Ayarları

SmartViper DNS Adresleri ve Ayarları

FreeDNS DNS Adresleri ve Ayarları

Norton ConnectSafe DNS Adresleri ve Ayarları

Securly DNS Adresleri ve Ayarları

Bu işlemi uyguladıktan sonra sorun halen devam ediyorsa yorum olarak yazın

Yazdıklarıma haricinde @candan adlı arkadaşımızın yöntemide sorununu çözebilir

Umarım faydalı olmuştur...

pattes (1) 6 yıl önce cevapladı

Arkadaşlar eğer iki çözümde olmazsa bir çözümde ben buldum.

  • Başlat menüsüne güvenlik duvarı yazıyoruz ve giriyoruz.
  • Genel Bakış kısmında bulunan Windows Güvenlik Duvarı Özelliklerine giriyoruz.
  • Üstten Özel Profili seçiyoruz.
  • Güvenlik Duvarı Durumunu ''Kapalı'' duruma getiriyoruz ve sorun çözülüyo.