HTML Select etiketinin okları nasıl kaldırılır?

alattin (16999) 8 yıl önce sordu

HTML <select> etiketinde sağ tarafta çıkan ok tuşları nasıl kaldırılır?

Select etiketinin oklarını gizlemek mümkün mü?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

Aşağıdaki CSS kodu Firefox, Internet Explorer ve Google Chrome'da çalışacaktır.

HTML <select> etiketinin oklarını kaldırmak için  aşağıdaki CSS kodunu kullanın

select {

   -webkit-appearance: none;
    -moz-appearance: none;
    text-indent: 1px;
    text-overflow: '';

}

Ayrıca  select etiketini özelleştirmek, kendinize ait okları kullanmak için  background kullanabilirsiniz.

background: rgba(0,0,0,0.3) url("/images/ddl-ok.png")  no-repeat right center;

Yukarıdaki kod özel tasarlanmış okları kullanmanızı sağlayacaktır.