Html span etiketi nedir? Html span etiketi nasıl, nerelerde kullanılır ?

berk (224) 10 yıl önce sordu

Html span etiketi nedir ? Html span etiketi nedir? Html span etiketi nasıl, nerelerde kullanılır ?

Toplam 1 cevap

berk (224) 10 yıl önce cevapladı

HTML <SPAN> etiketi, isteğe bağlı verilerin gösterilmesi için yapısal ve görsel bir katman oluşturulmasını sağlar. SPAN, DIV etiketinden farklı olarak bir satır içi (inline) element olduğu için metnin içinde kullanılması durumunda ilgili metni kesmez.

    <SPAN> elementi ilk anda herhangi bir görsel özelliğe sahip olmadığı için Style veya CSS özelliklerinin ayrıca belirtilmesi gerekir.

<p>uzmanim.net != <span style="font-style:italic; color:red;">uzmanim.net</span></p>

Yukarıda ki gibi kullanılabilir.