Html textarea etiketinin yeniden boyutlandırılmasını nasıl engellerim?

alattin (16999) 8 yıl önce sordu

HTML textarea etiketi fare ile köşeden tutularak genişletilip daraltılabiliyor.

Html textarea etiketinin yükseklik ve genişliğini nasıl sabitlerim?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

HTML textarea etiketini sabitlemek için CSS resize kullanabilirsiniz. Aşağıdaki kod textarea'nın yeniden boyutlandırılmasını engelleyecektir.

textarea {
   resize: none;
}

Aynı zamanda yatayda ve dikeyde boyutlandırmayı engellemek mümkün. Aşağıdaki şekilde yatayda ve dikeyde boyutlandırmayı engelleyebilirsiniz.

textarea { resize: vertical; }

textarea { resize: horizontal; }