Html.TextBoxFor için default value, varsayılan değer nasıl atanır?

alattin (16999) 10 yıl önce sordu

Asp.Net Mvc Html yardımcı sınıflarından Html.TextBoxFor ifadesine default value, varsayılan değer  atamak istediğinizde bunun gerçekleşmediğini fark edeceksiniz.

Örneğin

@Html.TextBoxFor(t => t.Oncelik, new { @value="0" })

çalışmayacaktır.

Peki default value Html.TextBoxFor  yardımcı sınıfı için nasıl belirlenir?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Bunun çözümü oldukca basittir,  doğru ifade

@Html.TextBoxFor(t => t.Oncelik, new { @Value="0" })

şeklinde olmalıdır. @Value ifadesindeki, küçük  harf ile yazılmış  value ifadesi C# için anahtar kelimedir.

Bu sebepten küçük harf ile yazıldığında çalışmayacaktır.