HTTP Hatası 500.19 - Internal Server Error

bysbys (3) 10 yıl önce sordu

Sayfayla ilgili yapılandırma verileri geçersiz olduğundan istenen sayfaya erişilemiyor.

Ayrıntılı Hata Bilgileri

ModülIIS Web Core

BildirimBilinmeyen

İşleyiciHenüz belirlenmedi

Hata Kodu0x80070003

Yapılandırma HatasıYapılandırma dosyası okunamıyor

Yapılandırma Dosyası\\?\C:\Users\fdeit005\Desktop\Yeni\web.config

İstenen URLhttp://localhost:80/

Fiziksel Yol

Oturum Açma YöntemiHenüz belirlenmedi

Oturum Açan KullanıcıHenüz belirlenmedi

wwwroot altında .aspx uzantılı bir dosyam var onu görüntülemek istiyorum, IIS kullanarak.

şöyle bir hata alıyorum. web.config dosyamın izinlerinde IIS_IUSRS yetkili. Sorun ne olabilir?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 10 yıl önce cevapladı

Web sitenizi

C:\inetpub\wwwroot altında konumlandırın.

IIS içerisinden de Web sitesi konumunu C:\inetpub\wwwroot olarak ayarlayın.

Ayrıca C:\inetpub\wwwroot klasörüne IIS_IUSRS kullanıcısının erişim hakkı olduğundan emin olun.

 IIS_IUSRS  kullanıcısı C:\inetpub\wwwroot klasöründe erişim iznine en az okuma iznine sahip olmalıdır.

C:\Users\fdeit005\Desktop\Yeni\web.config klasörüne bu kullanıcının erişimi olmadığı için  yetkilendirme sorunu yaşıyorsunuz.

bysbys 10 yıl önce

Teşekkürler. Sorun çözüldü.