ICMP nin Ping İsteklerini Engellemek İstiyorum

feritarslan (303) 9 yıl önce sordu

Merhaba arkadaşlar ubuntu işletim sistemini kullanıyorum başlıkta belirttiğim gibi ağımın ICMP isteklerine yanıt vermesini istemiyorum bikaç yerde sordum ama tatmin edici ve eksik cevaplar aldım bende dedim bilse bilse uzmanim.net bilir ve bu başlığı açmayı uygun gördüm teşekkürler şimdiden.

Toplam 1 cevap

murat (12492) 9 yıl önce cevapladı

ICMP trafiğini engellemekten kasıt sanırım bilgisayarınızı Ping'e kapatmak istiyorsunuz. Ping istekleri gönderildiğinde bilgisayarınız yanıt versin istemiyorsunuz.

Ubuntu işletim sisteminde Ping isteklerini engellemek için  önce şu komut ile  root ayrıcalıklarına erişin

sudo su

Daha sonra  şu komut ile ubuntu bilgisayarı pinge kapayın:

echo  1  > /proc/sys/net/ipv4/icmp_echo_ignore_all

veya alternatif olarak, iptables kullanabilirsiniz

iptables  -I  INPUT  -i  ech0  -p   icmp  -s  0/0  -d  0/0   -j  DROP

Ubuntu yükli bilgisayarı tekrar ping'e açmak için

echo  0  > /proc/sys/net/ipv4/icmp_echo_ignore_all

eğer iptables ile engellediyseniz

iptables  -I  INPUT  -i  ech0  -p   icmp  -s  0/0  -d  0/0   -j  ACCEPT

komutunu kullanın.

Bunu kalıcı yapmak istiyorsanız /etc/sysctl.conf dosyasını düzenlemelisiniz. sysctl.conf dosyasında şunu yaparsanız

net.ipv4.icmp_echo_ignore_all=1

Ping ICMP paketlerini engellemiş olursunuz.

feritarslan 9 yıl önce

saol abi işe yaradı