İcon Belleği Nasıl Sıfırlanır ?

ybaskin34 (1440) 4 yıl önce sordu

 İcon Belleği Nasıl Sıfırlanır ?

 Uygulama Simgesi Yok Hatası Nasıl Giderilir ?

#  Simge Yok Hatası İçeren Uygulama Örneği :

Toplam 1 cevap

ybaskin34 (1440) 4 yıl önce cevapladı

Bazen kullandığımız uygulamaların simgesinin kaybolduğunu görürüz ; uygulama simgesi beyaz bir belge gibiymiş şeklinde görünür. Bu durumda " İcon Belleğini Sıfırlamamız " Gerekir..

Fazla detaya girmeden ; bu çözüm paylaşımında uygulamaların orjinal simgesini nasıl geri getirileceğinden bahsedeceğim.

İcon Belleği Nasıl Sıfırlanır ?

İcon belleği birkaç komut yardımıyla sıfırlanır. Sırasıyla şu adımları takip edin ;

Komut istemi yönetici olarak çalıştırılır.

Sırasıyla aşağıdaki komutlar girilir.

  •  ie4uinit.exe -show
  • taskkill /IM explorer.exe /F
  • DEL /A /Q "%localappdata%\IconCache.db"
  • DEL /A /F /Q "%localappdata%\Microsoft\Windows\Explorer\iconcache*"
  • shutdown /r /f /t 00

Her komuttan sonra Enter tuşuna basılır.

Son komut girilip enter tuşuna basıldığında bilgisayar otomotik olarak yeniden başlatılır.

Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra uygulamaların orjinal simgeleri geri gelecektir.