indirdiğim exe dosyaları mediaget ile açılıyor

ankraless06 (1) 7 yıl önce sordu

bir oyunda hile indirmeye çalıştım evet hile ama indirdiğime mediaget ile açılıyor nasıl düzelteceğim ?

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

mediaget uygulamasını muhtemelen isyeterek yüklemedin. mediaget bir tür istenmeyen programdır. Denetim Masası > Programlar ve özelliklerden mediaget uygulamasını kaldırırsan sorun düzelecektir.

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Regedit ayarları üzerinden bazı uygulamaların varsayılan ayarlarında değişiklikler oluşmuş olabilir.Daha önce bu sorunu .lnk uzantılı dosyalarda yaşamıştım.

Buradaki konu .lnk dosyalarının farklı uygulamalar ile açılma sorununu düzeltiyor.Sizde konuyu .exe olana göre uyarlayın.Konudaki;

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.lnk

yoluna gitmek yerine

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe

yoluna gidin.

Ayrıca istenmeyen MediaGet uygulamasınıda Hakan hocamızın dediği gibi kaldırın.