İndirilen virüslü dosya açılmazsa virüs bulaşır mı ?

yumuklusucurta (89) 6 yıl önce sordu

Merhaba bugün bir linkten bir dosya indirdim dosya.tc'den banka_islemleri.exe yazıyodu inince chrome'dan uyarı geldi zarar verebilir diye ve orada sil butonu çıktı bende hemen sildim virüs bulaşmışmıdır ?

Toplam 3 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Bulaşmadı, merak etme.

Ama sen yinede tam sistem bir virüs taraması yap istersen, için daha rahat olur.

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Hayır bulaşmaz. Bilgisayara indirip üzerine çift tıklayarak dosyanın çalışmasına izin vermediğin sürece virüs bulaşamaz.

toprak34 (2026) 6 yıl önce cevapladı

Hayır bulaşmaz. @farurhenho'nun dediği gibi indirip çift tıklamadığın sürece bir sıkıntı olmaz. İstersen indir, ama çalıştırma. Sonra da virustotal.com'dan dosyayı tarat.