indirme hızı düşük oluyor

kemal00 (24) 4 yıl önce sordu

dosya yükledigim zaman 4 mbpsyi gecmiyor 6 mbpsye kadar upload hızım yükseldi.o hızı göremiyorum sadece hız testinde görüyorum

Toplam 2 cevap

hydra (3802) 4 yıl önce cevapladı

IDM kullanın, hangi siteden hangi tarayıcıdan indirme yapıyosun ? Hız testi ekran görüntüsünü buraya atarmısın ? Hangi ISS'den kaç mbps lik paketi kullanıyorsun.

Düzenleme : Değerler normal herhangi olağandışı bir şey y ok. Mbps ile Mb/s birbirinden farklı şeylerdir, mesela 8 Mbp/s, 1 MB'a tekabül ediyor, ve senin aldığın değer ortalama  35 - 40 mbps ( Megabit )  35 Mbps de 4,3 MB'a denk geliyor, değerler normal aldığın indirme hızı  ve upload hızı iyi, olağandışı bir şey yok. Sen Mbp/s ile MB/s karıştırmışsın, aşağıya fotoğraf koydum bak :) Değerler normal, endişelenmene gerek yok.

kemal00 4 yıl önce

https://www.speedtest.net/result/9326985428 turktelekom 35 mbps kullanıyorum idm ile indirme yaparken 4 mbpsyi gecmiyor

hydra 4 yıl önce

indirme yaparken ki fotoğrafı atarmısın @kemal00

kemal00 4 yıl önce

https://hizliresim.com/NcA2lw

hydra 4 yıl önce

Düzenleme yaptım @kemal00

hydra 4 yıl önce

@kemal00

kemal00 4 yıl önce

upload degeri gecerli degilmi

hydra 4 yıl önce

upload değeri falan herşey normal bir sıkıntı yok, hatta upload değeriniz çok iyi 5 mpbs, bendeki upload hızı bile 0.6 :D

darkcrak 4 yıl önce

@kemal00 o upload bende olsa ne oyunlar indiririm :D

hydra 4 yıl önce

Oyun indirme, upload hızına bağlı değil, download hızına bağlı, değerlerin normal hiçbir sıkıntı yok mbps ile mb/s arasındaki farkı anlamamışsın sadece :)

gorele28 (387) 4 yıl önce cevapladı

modemin sürekli açıkmı hiç kapatmıyormusun modem sıcaklığından internet upload hızı düşmektedir bu 1.yöntem

2.yöntem ise bilgisayarınza zararlı virüs olabilir virüs taraması yapmanıda öneririm