Instagram açınca hemen telefon doğrulama istiyor

kullanici94070 (1) 5 yıl önce sordu

Mrb. Instagram da hesap acıyorum paylaşım yapar yapmaz telefon numarası istiyor. Daha önce böyle bi problem yoktu modemi açıp kapattıktan sonra ve gizli önbellek vs. silerdim uygulamayi tekrar yükledikten sonra hesap açardım sıkıntı olmazdı su an sürekli istiyor. Eskiden de fake mail kullanırdım. Nedeni nedir acaba?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Bunun nedeni Instagram'ın güvenlik önlemlerini arttırmış olması. Sadece sende değil, artık hemen hemen bütün yeni hesap açan kullanıcılarda telefon numarasıyla doğrulamayı şart koşuyorlar.

Benzer durum maalesef Facebook'ta da var. Hatta Facebook bazen hesabı kapatıyor ve yeniden açmak için kimliğinizi gönderip kendinizi kanıtlamanız gerekiyor. Amaç sahte hesapları engellemek ama bir yerden sonra artık kullanıcıyı kendilerinden soğutuyorlar.

Buna yapacak bir şey yok maalesef.

kullanici94070 5 yıl önce

Numara doğrulamanin başka bir yolu yok mu peki

omercik 5 yıl önce

TextNow gibi uygulamalar var. Sana sanal bir yurtdışı numarası veriyor bir ihtimal öyle de yapabilirsin. Ama ileride şifreni falan unuttuğunda sorun yaşarsın. Ben tavsiye etmem. @kullanici94070

kullanici94070 5 yıl önce

Telefon numarası engellenirse bir daha o numarayla hesap acamayacagimdan istemiyorum telefon numarası vermeyi :(

omercik 5 yıl önce

Telefon numaran niye engellensin ki? Ben hayatımda telefon numarasının engellenmesi, bu yüzden o numarayla hesap açılmaması gibi bir şey duymadım daha @kullanici94070

kullanici94070 5 yıl önce

Benim iki tane hesabım var ikisinden de numara istiyor tek numara olur mu

omercik 5 yıl önce

İki hesapta tek numara olmuyor. Birine ekleyince diğerinden kaldırılıyor. Bende böyle olmuştu. Zaten mantıksız böyle olması. @kullanici94070