Instagram Kısıtlı profil sorunu - bulunduğun bölgede bu hesaba ulaşılamıyor

nurisim (1) 4 yıl önce sordu

İnstagram hesabıma diğer hesaplardan arama yaptığımda bulunduğun bölgede bu hesaba ulaşılamıyor (KISITLI PROFİL) uyarısı çıkıyor ve türkiyede ki diğer hesaplarada aynı şekilde görünüyor.

Toplam 1 cevap

murat (12492) 4 yıl önce cevapladı

Bazı instagram hesaplarında kısıtlı profil ayarı var. Bu ayardan bölge seçilebiliyor.  Buna göre sadece belirli ülkelerdeki kişilerin profiline erişmesi sağlanıyor.

Kısıtlı profil  / bölge ayarının tam yerini bilmemekle beraber İnstagram ayarlar > Gelişmiş ayarlar gibi bir bölümde olabilir.

Yabancı kaynaklardan baktığım kadarı ile Konum seç / bölge seç gibi bir ayar olmalı oradan bölge seçmiş olmalısın. Bu bölgeyi kaldır. Benim hesabım da bu ayar olmadığı için tam yolunu yazamıyorum.