instagramda dollypartonchallenge etiketi ne anlama geliyor?

acemiadam (220) 4 yıl önce sordu

instagramda bu aralar #dollypartonchallenge etiketini görüyorum. Bu ne anlama geliyor? Neden insanlar fotoğraflarına dollypartonchallenge etiketini koyuyorlar?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 4 yıl önce cevapladı

Ben de sayende öğrendim. Dolly Parton Amerikalı kadın country ve country pop şarkıcısı bir ablamızmış. Bu kadın instagramda dollypartonchallenge etiketi ile bir paylaşım yapıyor.

Paylaşımda fotoğraf 4  bölümden oluşuyor ve kişilerin instagram, facebook, linkedin ve tinder profil fotolarını koyuyorlar. Haliyle şöyle bir kablo ortaya çıkıyor

  • Linkedin profil fotosu => tam bir iş insanı fotoğrafı
  • Instagram => asi genç kız
  • Tinder => Seksi, şuh kadın
  • Facebook => Mütevazi ev kadını

Aslında olay şu: Herkes farklı sosyal platformlarda farklı kimliklerini ön plana çıkarıyor.  İnsanlarda  #dollypartonchallenge etiketi ile benzer ve komik paylaşımlar yapıyorlar.

Ha bir de eklemiş ablamız "Get you a woman who can do it all" demiş. Yani tüm bunları yapabilen bir kadın bul demiş. Patlatmış sosyal mesajı.

hydra 4 yıl önce

Facebook'ta ki baya ev hanımı ;)

murat 4 yıl önce

@hydra Amerikan ev hanımı :)