Intel Celeron 4GB Ram Laptop için Windows 7 32Bit mi 64Bit mi?

muvel (332) 4 yıl önce sordu

Laptop 2015 yılı çıkışlı ve Celeron işlemcili 4 GB Ram var. 64 Bit mimarisini destekliyor.

Windows 7 32Bit mi yoksa 64 Bit mi kurmak,

performans açısından iyi olur, oyun için değil web,film vb. kullanımı için sormaktayım

Toplam 3 cevap

pinhan (142) 4 yıl önce cevapladı

64 bitin sisteme bir zararı olmaz, yavaşlatmaz kastırmaz. Sen burada yazılanalara güven ve 64 kur ve konuyu sonuçlandır...

hydra (3800) 4 yıl önce cevapladı

64 Bit kullan, RAM Yeterli. Bir sorun yaşamazsınız merak etmeyin. Eğer zaten oyun için falan değilse 32 Bit - 64 Bit pek farketmez.

muvel 4 yıl önce

Peki işlemci Celeron olduğundan 64 Bit / 32 Bit de hangisi en verimli?

hydra 4 yıl önce

64 Bit destekliyorsa 64 bit kullan daha iyi olur.

darkcrak (5168) 4 yıl önce cevapladı

32 bit bir bilgisayara 8 GB ram taksan bile 4 gb ını kullabır fakat 64 bit bir bilgisayara ne kadar ram takarsan tak o ramların hepsini kullanır yani 16 da taksan 32 de taksan onu kullanır.

Birçok oyun ve uygulama 64 bit olarak yayınlanıyor yani 64 bit iyi

Bana sorarsan 64 bit! Kime sorarsan sor 64 bit der